Hakkımızda

BSHA 20 yıllık gazetecilik tecrübesinin ardından 2015 yılında liderliğini gazeteci yazar Erkan Doğan’ın yaptığı bir grup gazeteci tarafından kurulmuştur. BSHA geleneksel bir haber ajansı ve basın kuruluşu değildir. Haberin merkezinde olan bir haber koordinasyon sistemidir. Bu anlamda BSHA ülkemizdeki tek basın Ar-Ge şirketi olarak kurulmuştur.

2015 Yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesindeki destekle kurulan start-up, 2018 yılının son çeyreğinde birinci tur start-up yatırımı almıştır. Proje bu yatırımla daha güçlü hale gelmiş “Haberin Yeni Dünyası” sloganıyla hem Anadolu basınına hem de basın emekçilerine yeni fırsatlar sunmaya başlamıştır.

BSHA bağımsız muhabirler tarafından üretilen görüntülü, yazılı ve fotoğraflı haberleri internet üzerinden abonelerine Ücretsiz bir şekilde ulaştırmaktadır. Bu noktada teknolojik xml teknolojisi kullanılarak haberlerimiz otomatik olarak çekilebilmektedir. BSHA burada teknolojik bir köprü görevi görür.

Yeni teknolojinin nimetlerinden faydalanarak Mobil cihazlar üzerinden muhabirler haberlerini anlık olarak çekip haber olarak sisteme girebilmektedir. Bugün bu hızda bir haber koordinasyonu ülkemizde bulunmamaktadır.

Sistemde haber kuruluşlarının ve bağımsız muhabirlerin kendi özel haberlerini arşivleme satışa sunma imkanı da sunulmaktadır. BSHA bu noktada eşi benzeri olmayan bir modelde Anadolu basınına ekonomik katkı sağlamaktadır. Ekonomik katkının geliştirilmesi için sürekli yeni proje ürün ve hizmetler sistemimize eklenmektedir.

BSHA bünyesinde Siyaset ve Politika Haberleri bulunmamaktadır. Özellikle Bilim, Sağlık, Sanat ve Kültür ve Spor alanında özel haberlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En Önemli Özelliği de Aboneliğin ÜCRETSİZ olmasıdır. Günümüzde bilgi paylaştıkça çoğalır…

Sizleri de aramıza katılmaya davet ediyoruz.