BSHA Muhabir Üyeliği

BSHA misyonu gereği değerli basın emekçilerine kalıcı ve sürdürülebilir bir gelir elde etme noktasında çeşitli fırsatlar sunuyor. Muhabirler BSHA sistemine üye olarak haberlerini ücretsiz olarak bir çok basın kuruluşuyla paylaşabilir ya da haberlerini satışa çıkararak haberlerinden sürdürülebilir gelir elde edebilir. Muhabirler basın camiasının ana omurgasını oluşturmaktadır. Bu nedenle BSHA olarak muhabir odaklı yaklaşımlarımız ve süreçlerimiz artarak devam edecektir.

Muhabirlik Başvurusu Yap

Sistem Nasıl Çalışır?

Muhabirlerin Üye Olması ve Üyelik Ücreti

Muhabirler BSHA sistemine ÜCRETSİZ olarak kayıt olabilmektedirler. Kayıt formunu dolduran muhabirlerimizle iletişime geçilecek ve üyelikleri kabul edilen muhabirlerin kullanıcı panelleri açılacaktır.

Sisteme Haber Girişi

BSHA’da muhabirlerimiz sisteme haber üreten en önemli paydaşlarımızı oluşturmaktadır. Muhabirlerimiz haberlerini sisteme girerek 3 senaryodan birini kullanarak sisteme haber girebilirler.

1 – Haberinizi Satışa Çıkarabilirsiniz.

BSHA’da muhabirlerimiz haberlerini kendi özel haber mağazalarına koyarak satabilmektedirler. BSHA’da her haberin fiyatı sabittir. Buradaki amaç basın kuruluşlarının haberi satın alma sayısını artırmak ve muhabire sürdürülebilir bir kazanç sağlamaktır. Şeffaf bir satış politikası güden BSHA, muhabirlerin satışlarına aracılık etmektedir.

Muhabirler satıştan kaynaklanan yasal vergi ve kesintiler çıktıktan sonraki satış başı ücretin %50’sini alırlar. Haberler satışa koyulduktan sonra birden fazla medya kuruluşuna satılabilmektedir. Her bir kuruluş haberi ayrı ayrı satın almaktadır. Bu da muhabirin her satıştan ayrı gelir elde etmesini sağlayacaktır. Ayrıca muhabirlerin uzun dönemde, sistemde yer alan haberleri arşivden satılmaya devam edecektir. Böylece belli bir haber sayısından sonra muhabirimiz bir çok satış yapmaya başlayacak ve kendine uzun dönemli arşiv haber satışından pasif gelir oluşturacaktır. Satışa çıkarılan haberler BSHA abonelerine gönderilmez. Aboneler haberin içeriğini göremezler ancak satın aldıktan sonra görebilir ve kullanabilirler.

2 – Haberinizi Hem Satışa Çıkarabilir & Hem de BSHA Satın Alabilir Şeklinde Yayınlayabilirsiniz.

BSHA, muhabirleri desteklemek ve çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla muhabirlerin satışını yapmak istedikleri haberleri (abonelerine sunmak için) ücretiyle alabilmektedir. BSHA haberi satın aldıktan sonra abonelerine ücretsiz olarak sunar. Bu kapsamda BSHA haberi satın aldıktan sonra haber üyelere ücretsiz sunulacağı ve dağıtılacağı için satıştaki haber otomatik olarak satıştan kalkar. BSHA böylece sistemdeki abone ve muhabirlerine çift taraflı destek olmuş olur. Bununla birlikte bu seçenekte BSHA her haberi alma garantisi vermez. Alınmayan haberler sistemde mağazanızda satışta kalmaya devam edecektir.

3 – Haberimi Ücretsiz Yayınla

Muhabir girdiği haberi ücretsiz olarak tüm BSHA abonelerinin kullanımına sunar. Bu haberlerden muhabirlerimiz ücret almazlar. Bu seçenekteki amaç muhabirin haberinin yayılmasını ve kendi bilinilirliğinin artırılmasını sağlamaktır. Sistemde öne çıkan muhabirlerin haberleri daha çok tercih edilip satılmaktadır. Bu kapsamda tüm muhabirlerimize tüm haberlerinin %25’si oranında ücretsiz haber yapmalarını özellikle öneriyoruz.

Ücretsiz haberlerin telifi her zaman muhabire aittir. Haberi ücretsiz koyarak sadece BSHA ve Abonelerinin haberi kullanmalarına izin vermiş olurlar. Muhabir böylece kendini tanıtmanın yanında; mesleğine ve Anadolu basınına destek olmuş olur.

BSHA Kurumsal Projeler

BSHA ayrıca dönem dönem projeler üretmekte ve bu projelerden elde edilen gelirleri muhabirleri ile paylaşmaktadır. Bu projeler sistemde duyurular bölümünde yer almaktadır.

Muhabirlik Başvurusu Yap