Bakan Geylan: “Memleket Sevdasını Ekmek Kavgasının Önüne Koyduk”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen’in 27’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, “Türk Eğitim-Sen, memleket sevdasını ekmek kavgasının önüne koymuş bir sendikadır” dedi.

Türk Eğitim-Sen’in kuruluşunun 27’inci yılını büyük bir mutluluk ve şerefle kutladıklarını ifade eden Geylan, “Türk Eğitim-Sen, memleket sevdasını ekmek kavgasının önüne koymuş bir sendikadır. Bu noktada duruşu, ilkeleri,
icraatları ile her daim önder ve örnek olan Türk Eğitim-Sen’in 27’inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun” dedi. Türk Eğitim-Sen’in gücüne güç katan 207 bin 500 kişiye, vicdanı, teşekkürlerini ileten Geylan, “Üyelerimizden aldığımız güç ile sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Hiçbir zaman makam, mevki peşinde olmadık. Denge hesabı gütmeden, ‘Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır’ diyerek, eğitim çalışanlarının hak ve kazanımlarını korumak için mücadele ettik. Yolumuzu inandığımız ilkeler ve eğitim çalışanlarının talepleri belirledi. Eğitim çalışanlarının her sorununu gündeme taşıdık, demokratik eylemlerimizle muhataplarımıza taleplerimizi ilettik, hukuk yolunu kullanarak olumsuz icraatları yargıya taşıdık. Her biri bizim için çok kıymetli üyelerimizin başını yere eğdirmedik. Amacımız; şahsiyetimizle, dik duruşumuzla, hak ve adalete inancımızla gelecek nesillere güzel bir miras bırakmaktır. Tesadüflerin değil, inanç ve ilkelerin ışığında bir araya gelenlerin oluşturduğu Türk Eğitim-Sen şaşmadan, sağa sola sapmadan, eğilip bükülmeden yoluna devam edecektir” ifadelerinde bulundu. (BSHA)