yükleniyor...

Adımlar otizmli çocuklar ve bedensel engelliler için atıldı

Adımlar otizmli çocuklar ve bedensel engelliler için atıldı


Muzipo Kids, renkli koşuda festival havası yaşattı
 Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids, 14 Ekim Pazar günü İzmir'de düzenlenen Color Sky 5K Renkli Koşu Festivali'nin sponsoru oldu. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği işbirliğinde yapılan ve Tohum Otizm Vakfı'nı destekleyen festivalde çocuklar Muzipo Kids'in kurduğu hareket parkurunda doyasıya eğlenirken aileler de renkli koşunun tadını çıkardı. 
 “Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller” sloganıyla, çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandıran Muzipo Kids, bu kez büyük küçük herkesi Color Sky 5K Renkli Koşu Festivali kapsamında harekete geçirdi. Her yaştan, her bedenden insanın ister koşarak ister yürüyerek ama mutlaka çok eğlenerek tamamladığı festivalin İzmir etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.
Amerika'da başlayıp tüm dünyaya yayılan Color Sky 5K Renkli Koşu Festivali'nin bu yılki marka sponsorları arasında yer alan Muzipo Kids, etkinliğin biletlerini satarak Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ne ve TOHUM Otizm Vakfı'na destek oldu. Renkli koşuya katılan Muzipo Kids ekibi, etkinlik alanına kurduğu stantlar ve hareket parkuruyla katılımcılara festival havası yaşattı.

Muzipo Kids Hakkında: 
Muzipo Kids, “Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller” sloganıyla, çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen, ekip ruhu çerçevesinde sosyalleşmelerini ve eğlenmelerini destekleyen Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssüdür. Merkezlerinde uygulanan tüm programlar, uzman kadro tarafından ve akademisyenlerin danışmanlığında, Çocuk Hakları, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Bilimsel Yaklaşım değerlerine bağlı kalarak, çocuklarda yaratıcılığın gelişimi ve olumlu sorgulama esaslarıyla hazırlanmaktadır.www.muzipo.com

Color Sky 5K Hakkında:
Renkli Koşu Festivali her yaştan, her bedenden insanın ister koşarak ister yürüyerek ama mutlaka çok eğlenerek tamamlayacağı, süre tutulmayan bir 5-km koşu festivalidir. Koşu günü dağıtılacak koşucu paketlerinde koşucu numarası, Color Sky 5K T-Shirt, geçici dövme, renkli toz ve koşucu bilekliği bulunuyor. Amerika'da başlayıp tüm dünyaya yayılan ve bugüne kadar Türkiye'de 37 bin kişinin koşucu olduğu Color Sky 5K etkinliği, 2018'te İzmir, Bursa, İstanbul ve Ankara'da gerçekleşiyor. https://www.colorsky5k.com/